Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,713.15 EUR
Ag
21.62 EUR
Pt
992.81 EUR
Au
1,713.15 EUR
Ag
21.62 EUR
Pt
992.81 EUR

Złota moneta inwestycyjna „Krugerrand” - przegląd, historia wyglądu, ciekawe fakty

Krugerrand to złota moneta inwestycyjna wyemitowana przez RPA. Jego wygląd jest związany z ideą, że wszyscy ludzie mają dostęp do złota, być w stanie stać się jego właścicielami. Obecnie moneta ta jest nadal w popycie wśród inwestorów i kolekcjonerów. Jest zainteresowana, jest aktywnie kupowana i sprzedawana, chce zarobić. W tym artykule, zrozumiemy bardziej szczegółowo, czym jest ta moneta, weź pod uwagę jego główne cechy.

Trochę historii

Krugerrand został po raz pierwszy wydany w 1967 roku w południowoafrykańskiej mennicy. Była to pierwsza moneta zawierająca 1 uncję złota. Dodajemy, że znak pieniężny nie ma wartości nominalnej, ale nie przeszkodziło mu to stać się prawnym środkiem płatniczym.

Krugerrand jest pierwszym egzemplarzem, którego koszt oblicza się na podstawie aktualnej ceny złota. Dodajemy, że przez długi czas import tego znaku pieniężnego był zabroniony. Było to spowodowane protestami w Republice Południowej Afryki spowodowanymi polityką segregacji rasowej. Ten moment historii sprawia, że produkt jest jeszcze bardziej popularny. Ukazał się swobodnie dopiero w 1994 roku.

Kup / sprzedaj monetę Krugerrand

Nazwa monety jest związana z prezydentem, który sprawował władzę w momencie jej uwolnienia. „Krugerrand” to połączenie imienia Paula Krugera, który kierował republiką w latach 80. i 90. oraz nazwy jednostki monetarnej RPA - rand.

Wszystkie produkty są bite z wysokiej jakości złota - 917. Zanieczyszczenia miedzi sprawiają, że produkty są bardziej trwałe, odporne na ścieranie. Dodajemy, że do 1980 roku opublikowano monetę z jedną uncją troy, a potem wydano inne opcje - 1/2, 1/4, a także 1/10 uncji. Z okazji 50-lecia wydania serii, światło zobaczyło srebrny znak pieniężny wydany jako Dowód, a także w Premium UNCirculated. Jego uwolnienie spowodowało rozprysk. Jako podstawę wybrano srebrne próbki 999. Projekt znaku pieniężnego całkowicie pokrywa się z innymi problemami.

Krugerrand to trwała moneta z ciekawą historią. Dla bezpieczeństwa umieszcza się go w specjalnej kapsułce. W takim opakowaniu można go przechowywać przez dziesięciolecia, bez utraty atrakcyjności.

Opis

„Krugerrand” to dość rozpoznawalny znak pieniężny. Jego awersja przedstawia piątego prezydenta Republiki Południowej Afryki, lidera ruchu oporu przeciwko Brytyjczykom. Napis: „SUID AFRICA SOUTH AFRICA” został umieszczony w okręgu.

Na tyłach złotej monety znajdowała się antylopa, zwierzę znalezione w otwartych sawannach RPA. Nad nim znajduje się napis odzwierciedlający masę znaku pieniężnego. Również na awersie jest rok emisji monety i ciężar czystego złota.

Zaoferowany Państwu znak pieniężny jest uważany za jedną z najbardziej udanych monet inwestycyjnych wyemitowanych przez RPA.

Korzyści z zakupu

Proponowany produkt ma wiele zalet. Jest znany w popycie, a jego jakość jest zachowana od dziesięcioleci. Rozważmy główne argumenty za zakupem tego znaku pieniężnego:

Złote monety inwestycyjne są niezawodnym, „pracującym” sposobem na zachowanie i zwiększenie kapitału. Ich koszt powoli, ale pewnie wzrasta cały czas. Kupno i sprzedaż znaku pieniężnego nie podlegają opodatkowaniu, co czyni transakcje prostymi, nawet dla tych, którzy wcześniej ich nie spotkali. Dodajemy, że „Krugerrand” to dobry, oryginalny prezent z jakiegokolwiek powodu. Może być przedstawiony przywódcy, ukochanej osobie lub innej osobie. Możesz kupić ten znak pieniężny w naszym sklepie internetowym. Autentyczność wszystkich funduszy jest gwarantowana.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.