Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,712.51 EUR
Ag
21.60 EUR
Pt
993.00 EUR
Au
1,712.51 EUR
Ag
21.60 EUR
Pt
993.00 EUR

Różnice między monetami inwestycyjnymi a monetami numizmatycznymi. Co jest lepsze do zakupu

Monety są często postrzegane jako sposób na zachowanie, a także zwiększenie kapitału. Ale które produkty lepiej wybrać? Pieniądze z metali szlachetnych dzieli się na inwestycje i numizmatyczne. Te ostatnie obejmują okolicznościowe, kolekcjonerskie, jubileuszowe itp.

Pod względem składu, artykuły mogą być jednoskładnikowe lub zawierać kilka metali naraz. Poniżej zajmiemy się tym, co są inwestycje i numizmatyczne monety, które są lepsze do wyboru.

Różnice między monetami inwestycyjnymi a monetami numizmatycznymi. Co jest lepsze do zakupu

O inwestycjach

Porównajmy produkty inwestycyjne i numizmatyczne. Główną różnicą jest kształtowanie się cen. Koszt banknotów inwestycyjnych zależy od obecnej ceny metalu, z którego są wykonane. Nie reprezentują artystycznej ani niezapomnianej wartości. Są one sprzedawane masowo, a oni sami nie mają dopłaty za rzadkość.

Jeśli spojrzeć na dynamikę cen, okazuje się, że powtórzy on zmianę notowań odpowiedniego metalu na rynku światowym. Inwestowanie w banknoty inwestycyjne jest prawie zawsze opłacalne. Złoto, srebro, a także inne metale szlachetne powoli, ale pewnie zyskują na cenie. Inwestowanie w nie pieniędzy jest mniej ryzykowne niż inwestowanie w papiery wartościowe, walutę, nieruchomości.

Zakup nie jest szczególnie trudne, nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga doświadczenia. Wszystkie transakcje odbywają się szybko i po prostu, nie wymagają zanurzenia w niuansach.

O numizmatycznym

Koszt produktów numizmatycznych nie zależy od rzeczywistych notowań rynkowych metali szlachetnych. Wpływa na to artystyczna, niezapomniana, a także kolekcjonerska wartość banknotów. Dlatego rzeczywista cena jest często powyżej par. Takie banknoty są emitowane w ograniczonej liczbie.

Istnieje opinia, że monety numizmatyczne nie nadają się do inwestowania pieniędzy. Wcale tak nie jest. Jeśli podejdziesz do sprawy odpowiedzialnie, wybierz odpowiedni znak pieniężny, a następnie możesz stać się właścicielem monety okolicznościowej, a w przyszłości opłacalne jest jej odsprzedaż.

Cechy inwestowania pieniędzy w monety numizmatyczne

Markupy na monetach numizmatycznych są zawsze wyższe w porównaniu z monetami inwestycyjnymi. Wynika to z wysokiej jakości, rzadkości, niskiego obiegu banknotów. Często właściciel rzadkości musi podjąć wiele starań, spędzić czas na znalezieniu kupca. Jest jeszcze jeden niuans.

Polega to na tym, że jeśli kupujesz pamiątkowe produkty od banków, to gdy dojdzie do kryzysu, mogą one amortyzować, a ich wartość spada do wartości nominalnej. Niezwykle trudno jest podać dokładne prognozy. Dlatego kupowanie monet numizmatycznych jest zawsze ryzykiem.

Sprzedaż i kupno monet inwestycyjnych jest prawie zawsze łatwiejsze niż numizmatyczne. Klon Liść, Britannia i inne znane banknoty można łatwo sprzedać w niemal każdym stanie. Zazwyczaj dopłata wynosi około 7%.

Sprzedaż okolicznościowych, kolekcjonerskich banknotów może wymagać więcej wysiłku i czasu. Jeśli jednak znajdziesz na nich kupca, możesz uzyskać podwójne korzyści. Okolicznościowa moneta wykonana z metalu szlachetnego, prezentowana w doskonałym stanie, może przynieść jej sprzedawcy znaczny zysk. Najważniejsze, aby znaleźć kogoś, kto jest naprawdę zainteresowany. Wyspecjalizowane miejsca do sprzedaży monet, na przykład sklep internetowy Kalita.Gold, pomoże w tym.

Tutaj można nie tylko kupić, ale także sprzedać cenne banknoty z zyskiem. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od menedżerów za pośrednictwem formularza zwrotnego naszej strony internetowej.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.