Kupiłeś już fizyczne złoto czy srebro?

Nikt nie chce być przyłapany w obliczu kryzysu gospodarczego lub upadku na giełdach. Aby upewnić się, że jesteś przygotowany na takie scenariusze, odpowiedz na następujące 5 pytań.

  1. Masz fizyczny metal szlachetny?

Teraz jest czas, kiedy władze wielu krajów świata wkładają miliardy dolarów w gospodarkę. W związku z tym waluty krajowe są znacznie amortyzowane. Jednak fizyczne złoto i srebro nie będą cierpieć z powodu tego procesu. Te metale szlachetne mogą chronić portfel inwestora w okresie niestabilnej sytuacji gospodarczej. Dlatego inwestycje w monety i wlewki złota i srebra zachowają kapitał i spokojny stan ducha inwestora w czasach kryzysu.

  1. Czy jesteś gotowy na wzrost inflacji?

Fed twierdzi, że stopa inflacji wkrótce spadnie. Jednak wielu inwestorów w to nie wierzy, ponieważ wskaźnik cen konsumpcyjnych pozostaje stale wysoki. Z reguły stopa inflacji gwałtownie rośnie, a następnie nagle spada w ciągu kilku miesięcy. Procesy inflacyjne mogą wymknąć się spod kontroli regulatorów, co doprowadzi do hiperinflacji. Rezerwa złota w postaci monet inwestycyjnych i kruszcu zawsze pomagała inwestorom w okresie wzrostu inflacji i kryzysów, ponieważ żółty metal jest aktywem ochronnym, który może zabezpieczać portfel w obliczu rosnących cen konsumpcyjnych.

  1. Co preferować: złoto czy srebro?

Żółte i szare metale szlachetne mają wiele podobnych cech. Przede wszystkim chodzi o pieniądze w formie fizycznej, które można łatwo zabrać ze sobą. Są bardzo płynne, więc nie będzie trudno sprzedać je niemal nigdzie na świecie. Jednak ceny złota i srebra mogą zachowywać się inaczej. Przykładowo, notowania żółtego metalu zwykle rosną podczas spadku wzrostu gospodarczego, podczas gdy notowania szarego metalu zwykle spadają w takich warunkach. Złoto wzrasta wraz z upadkami na giełdach, a srebro nie rośnie w cenie, a nawet staje się tańsze. To więcej, ponieważ banki centralne kupują żółty metal dla swoich rezerw. Czynnik ten wspiera kurs złota na wysokim poziomie. Każdy metal ma swoje zalety. W obecnych warunkach najlepiej kupić zarówno metale szlachetne - złoto, jak i srebro. Umożliwi to przygotowanie się do absolutnie każdej sytuacji rynkowej.

  1. Gdzie przechowywać monety inwestycyjne i bullion?

Metale szlachetne powinny być zawsze trzymane pod ręką w razie potrzeby w nagłych wypadkach. Nie oznacza to jednak, że powinny one znajdować się w odległości spaceru od właściciela. Aby uniknąć kradzieży, nie należy trzymać złota i srebra w domu. Nie zamieszczaj swoich zdjęć z wizerunkiem monet i bullion na portalach społecznościowych. Jeśli adres domowy nie jest określony w wiadomości, to nie oznacza to, że złodzieje nie będą mogli go śledzić za pomocą usług specjalnych. W portalach społecznościowych lepiej nie pokazywać swojego bogactwa. Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem cen metali szlachetnych mogą one być kierowane przez rabusiów. Wybierz instytucje bankowe jako miejsce przechowywania Twoich metali szlachetnych.

  1. Co zrobisz w przypadku gwałtownego spadku notowań metali szlachetnych?

Należy pamiętać, że notowania złota i srebra mogą czasami gwałtownie maleć. W tym przypadku należy jasno sformułować plan działania. Nawet jeśli ten plan nigdy nie zostanie zrealizowany, sam fakt jego obecności pozwoli ci działać pewnie na rynku, a nie myśleć i wątpić. Nie panikuj i sprzedaj swój inwentarz za niską cenę.

Obecna prognoza dotycząca notowań metali szlachetnych jest dość optymistyczna, czego nie można powiedzieć o sytuacji w gospodarce. Jednak nawet jeśli sytuacja się zmieni, każdy inwestor powinien zainwestować 10% swoich oszczędności w metale szlachetne, aby czuć się pewnie.