Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,712.00 EUR
Ag
21.57 EUR
Pt
993.46 EUR
Au
1,712.00 EUR
Ag
21.57 EUR
Pt
993.46 EUR

Popyt na złoto fizyczne wzrosła w Chinach

W lipcu spadły krajowe notowania metali szlachetnych. Przyczyniły się do tego następujące czynniki: spadek tempa, odpływ akcji ze światowych funduszy giełdowych, spadek oczekiwań inflacyjnych i silny dolar. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, amortyzacja juana zwiększyła stopę metalu szlachetnego w porównaniu ze wskaźnikiem dolara.

Popyt hurtowy na złoto fizyczne nadal rośnie

Producenci krajowi i banki przejęli 161 ton złota z giełdy w Szanghaju w lipcu, o 15% więcej w czerwcu i o 45% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Spadek krajowego kursu złota doprowadził do poprawy sytuacji przy popycie hurtowym i detalicznym na metale szlachetne. Udane powstrzymanie pandemii koronawirusa i poprawa sytuacji gospodarczej w Chinach przyczyniły się również do wzrostu popularności metalu szlachetnego.

Głównymi czynnikami, które doprowadziły do wzrostu wolumenu wycofania złota z giełdy w Szanghaju w lipcu, były producenci składający się z rezerw złota pośród zamknięć, oraz lepsza prognoza konsumpcji złota i niska stopa metalu szlachetnego.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.