Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,713.23 EUR
Ag
21.62 EUR
Pt
992.86 EUR
Au
1,713.23 EUR
Ag
21.62 EUR
Pt
992.86 EUR

Niesamowita zaleta posiadania złota

Przez 41 pne, zaledwie kilka lat po zabójstwie Juliusza Cezara, trzyosobowa dyktatura znana jako triumwirat rządzony w starożytnym Rzymie. W jego skład weszli: generał Marcus Emilius Lepidus, Gajusz Oktawiusz, który ostatecznie został cesarzem Augusta i Marcus Antony.

Wielu Rzymian słusznie podejrzewało, że Marcus Antony był zamieszany w zabójstwo Cezara. Podobno miał romans z wdową Cezara, Kleopatrą.

Autorytet Anthony'ego w Rzymie był absolutny dzięki jego udziałowi w triumwirze. Mógł podnieść podatki, ustanowić nowe tradycje społeczne i religijne, skonfiskować własność prywatną, a nawet skazać ludzi na śmierć. Wszystko to zostało przeprowadzone bez żadnego procesu.

Antony nie wstydził się użyć tej mocy do ostrzenia opozycji. Stracił kilku swoich politycznych wrogów, w tym bardzo kochanego Cycerona. Antony groził również, że zabije innego senatora o imieniu Mark Nonius. Jednak w przeciwieństwie do Cycerona, Nonius zdołał uciec z Rzymu, zabierając ze sobą złoto i biżuterię warte około 1,5 miliona dolarów. Ludzie w starożytnym świecie wiedzieli, że metale szlachetne (i kamienie szlachetne) są praktycznie jedynym rodzajem bogactwa.

W tamtych czasach główną działalnością gospodarczą ludzi było rolnictwo. Nie można przenosić aktywów, takich jak grunty i uprawy. Złoto było niemal jedynym sposobem na przewiezienie nabytego majątku.

---------------------------------

Obecnie istnieje wiele innych opcji przenoszenia bogactwa, takich jak waluty papierowe, papiery wartościowe, własność intelektualna, depozyty bankowe i kryptowaluta. W ten sposób nie ma już potrzeby transferu złota za granicę.

Jednak żółty metal nadal ma wiele niesamowitych korzyści. Po pierwsze, to świetny sposób na zachowanie bogactwa. Kupno złota nie wymaga pośrednika, takiego jak broker, który musi płacić prowizje. Nikt nie wchodzi do kupca metalu szlachetnego w specjalnej bazie danych. Złoto można odziedziczyć bez żadnych przeszkód biurokratycznych. Po drugie, złoto jest dość dochodową inwestycją w perspektywie długoterminowej. W rzeczywistości, od sierpnia 1971, kiedy żółty metal został formalnie oderwany od dolara, jego cena wzrosła 42 razy. Dla porównania, S&P 500 wzrosła około 40 razy w tym samym okresie. Nie oznacza to, że złoto jest najlepszym obiektem inwestycyjnym. W rzeczywistości akcje są bardziej dochodowym atutem. Historia pokazuje jednak, że złoto zasługuje na uwagę jako niezawodny środek oszczędzania bogactwa. Dragmetal chroni ryzyko systemowe, funkcjonując jako polisa ubezpieczeniowa: w kryzysie złoto fizyczne staje się droższe. Mówimy przede wszystkim o złocie fizycznym - o kruszcu i monetach.

Innym dobrym powodem do inwestowania w złoto jest dywersyfikacja. Faktem jest, że inwestor nie powinien umieszczać „wszystkich jaj w jednym koszyku”. Konieczne jest posiadanie kilku aktywów, które mają niską korelację ze sobą. Złoto ma odwrotną korelację z giełdą. Na przykład, jeśli zapasy rosną, to metal szlachetny zwykle spada w cenie, i odwrotnie. Tak więc, żółty metal chroni portfel w czasach kryzysu na giełdzie.

Jeśli tempo wzrostu gospodarczego spada, wtedy złoto rośnie w cenie, a jeśli gospodarka rośnie, to żółty metal handluje na boki. Dywersyfikacja jest główną zaletą złota, zwłaszcza teraz, w niestabilnych czasach.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.