Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,712.14 EUR
Ag
21.56 EUR
Pt
992.59 EUR
Au
1,712.14 EUR
Ag
21.56 EUR
Pt
992.59 EUR

Czy warto kupić srebro?

Rosnąca inflacja zmusiła banki centralne na całym świecie do zaostrzenia polityki pieniężnej. To nie wróży dobrze dla klas aktywów, takich jak akcje i obligacje. Na przykład „S&P 500” spada o 19% na bieżąco, a nominalny zysk 10-letnich amerykańskich „skarbników” wynosi około 3%.

Od początku roku złoto spadło o 5% ze względu na rosnące stopy procentowe. Jednakże niestabilność makroekonomiczna i geopolityczna utrzymuje notowania złota na dość wysokim poziomie.

Inwestorzy spodziewali się podobnych wyników ze srebra, który jest uważany za tańszą alternatywę dla złota. Jednak na rynku międzynarodowym od początku roku ceny szarego metalu spadły o 17%. Poważne opóźnienie w produkcji srebra ze złota odzwierciedla wpływ popytu przemysłowego na notowania szarego metalu. Wysokie prawdopodobieństwo spowolnienia wzrostu gospodarczego zmniejszyło popyt przemysłowy na miedź i srebro. Od stycznia 2000 r. bezwzględna wydajność srebra wyniosła 268%, a złoto - 521%. Co ciekawe, miedź, jeden z głównych metali przemysłowych, miał wskaźnik 311%. Plony srebra były bliżej plonów miedzi, podkreślając funkcjonowanie tego metalu szlachetnego jako surowca przemysłowego. Jednocześnie opóźnienie srebra ze złota i miedzi sprawia, że nie jest to bardzo interesujące dla inwestorów. Jednak poprawa gospodarki w przyszłości doprowadzi do bezprecedensowego wzrostu popytu na srebro, ponieważ ten metal szlachetny jest ważny dla sektorów „zielonej gospodarki”. W związku z tym wzrosną również srebrne cytaty.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.