Request a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,712.04 EUR
Ag
21.58 EUR
Pt
993.31 EUR
Au
1,712.04 EUR
Ag
21.58 EUR
Pt
993.31 EUR

Analityka

lis 19, 2022 В швейцарском банке «UBS» считают, что котировки драгметалла подскочат до 1900 долларов за унцию к 2024 году, а британская консалтинговая компания «Capital Economics» показывает отметку 1700 долларов за унцию. Почему такие разные цифры? Разберемся с аргументами.

lis 19, 2022 Об этом сообщил Институт серебра. Совокупный показатель роста составит, согласно подсчетам, 16% по сравнению с 2021 годом. Объем спроса составит рекордные 1,21 млрд унций. При этом за год, как ожидается, будет приобретено 329 млн унций физических серебряных инвестиционных изделий. Это на 18% выше, чем в прошлом году.

lis 2, 2022 Об этом говорят данные за 3-й квартал 2022 года, которые были опубликованы Всемирным золотым советом. Объем мирового спроса на золотые инвестиционные слитки и монеты превысил отметку в 350 тонн, что является полуторалетним максимумом.

paź 16, 2022 MFW opublikował niedawno prognozę globalnej recesji w 2023 r. Obserwuje się spadek wzrostu gospodarczego, w tym w Stanach Zjednoczonych. Faktem jest, że Fed podnosi stopy procentowe w celu zmniejszenia inflacji, ale pożyczki stają się coraz droższe.

paź 16, 2022 Na całym świecie nastąpił wzrost popularności złotych barów inwestycyjnych i monet. Mennica Perth we wrześniu sprzedała 88,5 tys. uncji złota, co jest o 4% wyższe w ujęciu miesięcznym i 36% w przeliczeniu na 3 miesiące, ale jednocześnie niższe o 10% w ujęciu rocznym.

paź 1, 2022 Według Światowej Rady Złota banki centralne kupiły w sierpniu mniej złota niż w poprzednich miesiącach, pomimo niższych cen metalu szlachetnego latem.

paź 1, 2022 Według zagranicznych analityków, zachowanie metalu szlachetnego w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie odgrywać kluczową rolę w określaniu, gdzie kurs zakończy się pod koniec roku. Wszystko będzie zależeć od danych o zatrudnieniu i inflacji w Stanach Zjednoczonych, ponieważ złoto zwykle rośnie w cenie pośród eskalacji niestabilności geopolitycznej i zmienności rynku.

wrz 29, 2022 Srebrny Instytut powiedział, że wielkość takiego udziału wynosi 4-6%. Dane te pochodzą z wiodącej firmy konsultingowej.

wrz 29, 2022 Rynek złota cierpi z powodu braku tendencji wzrostowych ze względu na wzrost stóp procentowych. Ta okoliczność zmusiła jeden kanadyjski bank do obniżenia prognoz dotyczących notowań złota i srebra.

wrz 21, 2022 W Chinach popyt na metale szlachetne wzrósł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, pomimo wprowadzenia ograniczeń kwarantanny w niektórych miastach. Wskaźniki wycofania metali szlachetnych z szanghajskiej giełdy złota w sierpniu oraz wielkość przywozu na lipiec wzrosły.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informacje o ochronie danych
Klikając na przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie KALITA.GOLD, stron trzecich i podobnych metod optymalizacji strony internetowej i jej prawidłowego działania, a także na wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach. Ponadto, inne metody stosowane do wygodnego dostosowywania strony internetowej, tworzenia anonimowych statystyk, link informacje o korzystaniu z tej strony internetowej i naszych reklam internetowych do zamawiania danych transakcji i innych kontaktów z klientami, lub wyświetlania spersonalizowanych treści marketingowych na tej stronie internetowej i gdzie indziej. Kliknij przycisk „Polityka prywatności”, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane, kim są nasi partnerzy, na co wyrażasz zgodę oraz o Twoim prawie do odwołania się w dowolnym momencie. Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii i wymienionych celów przetwarzania. Możesz odmówić zgody tutaj lub cofnąć ją w dowolnym momencie w polityce prywatności.